GİZLİLİK POLİTİKASI

Paylaşın:

KİŞİSEL BİLGİNİN KULLANIMI, GİZLİLİK POLİTİKASI

IWC hizmetleri için bir talep, bildirim ya da başvuruda bulunduğunuzda verdiğiniz adınız, adresiniz, iletişim numaralarınız ve tercihleriniz vb. gibi her türlü kişisel kimlik bilgileriniz (“Kişisel Bilgi”), tamamen kendi isteğiniz, bilginiz ve rızanız dahilinde verilmiştir. Kayıt formları hem zorunlu alanlar (yıldız (*) işareti ile gösterilir) hem de zorunlu olmayan alanlar içerir; zorunlu alanları doldurmamayı seçerseniz IWC ya da IWC’nin iştirakleri ve bağlı şirketleri talebinize yanıt veremeyebilir veya seçenek tercihlerinizi aktive edemeyebilir.

Telefon aracılığıyla yapılan bilgi talepleri kalite kontrolü ve Kişisel Bilginizin doğruluğunu teyit etmek için kayıt altına alınabilir.

Sizin tarafınızdan IWC’ye verilen Kişisel Bilgi İsviçre’deki tam yetkili IWC personelinin, bütün dünyadaki iştirakleri ve bağlı şirketleri, Müşteri İlişkileri yönetim kuruluşları ve zaman zaman işletmelerimizle, müşterek pazarlama operasyonları ve veri temizleme ile ilgili operasyonları yürüten başka kişiler ya da şirketlerin ortak kullanımına erişilir kılınacaktır. İştiraklerimiz ve bazı iş ortaklarımız İsviçre dışında bulunmaktadır. Bu nedenle burada belirtilen amaçlar doğrultusunda Kişisel Bilginiz İsviçre’ye aktarılabilir ve/veya yurtdışına gönderilebilir. Tüm bu kişiler ve şirketler gizlilik anlaşmalarına tabidir ve Kişisel Bilginizin korunması her zaman uygulanabilir veri koruma ve kişisel gizlilik yasaları uyarınca temin edilmiştir.

Tarafınızca verilen Kişisel Bilgi özellikle talep edilen hizmetleri sağlamak için kullanılacaktır ve IWC ile ilgili pazar araştırmaları maksadıyla ve size IWC ürünleri, hizmetleri ve etkinliklerine ilişkin bilgi temininde kullanılacaktır. Eğer kaydolduğunuz e-posta hizmetinden bundan böyle e-posta almak istemiyorsanız, e-postanın sonunda yer alan talimatları izleyerek otomatik e-posta servisinden çıkmayı tercih edebilirsiniz.

ÇOCUKLAR İÇİN NOT

Reşit olmayan çocuklar, özellikle 13 yaş altındakiler kendileri ya da arkadaşlarına ilişkin herhangi bir bilgi göndermemeli; online IWC hizmetlerine kaydolmamalı; internet sitesindeki izin ya da talep butonlarına tıklayarak IWC hakkında daha fazla bilgi almak için talepte bulunmamalıdır. Bir çocuğun kendine ya da başka bir çocuğa ait kişisel detayları paylaştığını fark eder ya da bundan haberdar edilirsek, bu tip bilgileri kayıtlarımızdan sileceğiz.

EBEVEYNLER İÇİN NOT

IWC reşit olmayan çocuklardan kasıtlı olarak kişisel kimlik bilgileri toplamaz. Eğer bir ebeveyn ya da yasal vasi olarak çocuğunuzun servislerimizden birine kaydolduğundan endişeleniyor ve çocuğunuza ait kaydın ve tüm diğer detayların iptal edilmesini istiyorsanız, lütfen bize e-posta yoluyla başvurun: privacy-policy@iwc.com ya da ebeveyn ya da vasi statünüzü bildiren resmi belgelerle birlikte aşağıdaki adrese yazın:

IWC Schaffhausen
Branch of Richemont International SA
Baumgartenstrasse 15
CH-8201 Schaffhausen
Switzerland

Yukarıda beyan edilenler dışında, IWC teklifsiz haberleşmeler için Kişisel Bilginizi kullanmayacaktır. İş ortaklarımız, hukuk danışmanlarımız ya da yasa veya mahkeme kararıyla talep edilenler haricindeki üçüncü şahıslara bize ibraz ettiğiniz herhangi bir Kişisel Bilgiyi satmayız, kiralamayız ya da farklı biçimlerde vermeyiz.

Belli hizmetleri yerine getirebilmek için tanımlama bilgileri (cookie) kullanıyoruz. Bunlar bir internet sitesinin ekstra fonksiyonellik ya da internet sitesinin kullanımının izini sürmek amacıyla internet sitesini kullanan kişinin ağ tarayıcısına aktardığı küçük metin dosyalarıdır. Bu dosyalar sadece ağ tarayıcısına kaydedilir ve ağ tarayıcısı kapandığında kaybolur. Tercihlerinizin takip edilmesi ve tarafınıza isteğe uygun içeriklerin temin edilmesi amacıyla uygun seçeneği işaretlediğinizde kalıcı tanımlama bilgileri kullanıyoruz. Bu tanımlama bilgileri bilgisayarınızda tutuluyor. Ağ tarayıcısı tercihleriniz ya da ayarlarınızdan tanımlama bilgilerini reddetme seçeneğini kullanabilirsiniz. Yardım almak istediğinizde, ağ tarayıcınızda “Yardım” daki bilgiye bakabilirsiniz. Tanımlama bilgilerini devre dışı bıraktığınızda talep ettiğiniz hizmetleri sağlayamayacağımızı veya internet sitesini ziyaret ettiğiniz her seferde yeniden kaydolmanız gerektiğini lütfen göz önünde bulundurunuz. Tanımlama bilgileri hakkında daha fazla bilgi için lütfen IWC Kullanım Şartları’na bakınız.

IWC kişisel verileri yeterli teknik ve organizasyonel önlemlerle, uygulanabilir veri koruma ve gizlilik yasaları uyarınca yasadışı işlemlere veya yetkisiz üçüncü şahıslara ifşa edilmelerine karşı koruyacaktır.

Yazılı talep üzerine IWC Kişisel Bilginizi veri tabanından silecek, dolayısıyla her türlü IWC hizmetlerine dair kaydınızı iptal edecektir. Yazılı talep doğrultusunda Kişisel Bilgi ve/veya talebinize dair düzelttiğiniz, değiştirdiğiniz ya da sildiğiniz her türlü hatalı bilgiyi kontrol etmeniz tavsiye edilir. Bize yardımcı olabilmek için bilgilerinizi güncelleyin ve her türlü değişikliği bize bildirin.

Kişisel Bilginiz ile ilgili her türlü talebin yanı sıra IWC’nin sunduğu hizmetlere yaptığınız kaydı iptal ettirmek için her türlü isteğinizi e-posta yoluyla bildirebilirsiniz:

privacy-policy@iwc.com ya da aşağıdaki adrese yazın:

IWC Schaffhausen
Branch of Richemont International SA
c/o Data Protection
Baumgartenstrasse 15
CH-8201 Schaffhausen
Switzerland

IWC zaman zaman bu Gizlilik Bildirimi’nde değiştirilen yasal zorunluluklar ve IWC’nin iş hedefleri çerçevesinde düzeltmeler yapma yoluna gidebilir. Gizlilik Bildirimi’ne her zaman www.iwc.com adresindeki internet sitemizde başvurabilirsiniz.

Ana veri tabanımız ve sunucumuz Fribourg, İsviçre’deki Richemont International SA, Global Infrastructure Services, GIS’de bulunmakta ve buradan yönetilmektedir. Gizlilik Bildirimi kanun hükümleriyle çelişmesi dikkate alınmaksızın münhasıran İsviçre yasalarına göre yönetilir. Gizlilik Bildirimimiz dışında veya Gizlilik Bildirimimiz ile bağlantılı olarak ortaya çıkan her türlü farklılıklar veya anlaşmazlıklar hakkında yetkili Schaffhausen, İsviçre mahkemeleri münhasıran yargılama hakkına sahiptir.

IWC, Gizlilik Bildiriminin, uygulanabilir veri koruma ve gizlilik yasalarına istinaden gizliliğinizi tam olarak koruyacak biçimde Kişisel Bilgi’nizin yönetildiği taahhüdünü ispatladığına inanmaktadır. IWC zaman zaman bu Gizlilik Politikası’nda değiştirilen yasal zorunluluklar ve IWC’nin iş hedefleri çerçevesinde düzeltmeler yapma yoluna gidebilir.

Tarih: 1 Temmuz 2010